Dietetyka


Mgr inż. Anna Szymska

Dietetyk z pasji i zawodu

W 2009 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka w specjalności Żywienie Człowieka na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Celem poszerzenia swojej wiedzy w 2010 roku ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Dietetyka w Olsztyńskiej Szkole Wyższej.

Stale uczestniczę w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach. Jestem certyfikowanym specjalistą przyjaznym insulinoopornym  (zaświadczenie SOIT). Należę do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią  i na Diecie Bezglutenowej oraz Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO.

Jednym z obszarów moich zainteresowań zawodowych jest dietetyka bariatryczna. Wspieram pacjentów przed i po zabiegach chirurgicznego leczenia otyłości. Obecnie wchodzę w skład zespołu bariatrycznego w Klinice Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.  

Drugim kierunkiem specjalizacji jest  psychodietetyka. Pomagam zmieniać nawyki żywieniowe i podpowiadam jak się zdrowo odżywiać. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i wspólnie ustalamy najlepszą drogę do osiągnięcia celu.  Od 10 lat współpracuje z Oddziałem Leczenia Otyłości w Miejskim Szpitalu Zespolonym, a od 3 lat z Kliniką Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa, gdzie edukuję pacjentki w ciąży oraz po porodzie, jak powinien wyglądać zdrowy sposób odżywiania na każdym z tych etapów.